5KČ Je unikátní nebo není

Všechny dotazy, které neumíte zařadit jinam, směřujte sem.

5KČ Je unikátní nebo není

Příspěvekod pepan1234 » úte 11. čer 2013 23:43:41

Ahoj chtěl bych se tu zeptat jestli někdo nedokáže odhadnout kolik by mohla mýt hodnotu tato mince 5 kč z roku 1994. Která je ražena v Kanadě a má špatně vyražené označení mincovny neboli není na minci skoro vidět. Pro mne jako sběratele je to unikát kterého si moc cením ale chtěl bych znát i jiné názory na tento unikát. Po dlouhém pátrání jsem došel k poznatku že mince je snad jediná tohoto druhu neboli této vady a ve 2 obchodech s mincemi my bylo řečeno že mince může mýt nesmírnou hodnotu co o ní soudíte vy. Děkuji za vaše poznatky a názory které budou doufám k dané věci a nebude mě nikdo se snažit urážet jak tomu bylo na Aukru.
Přílohy
Fotografie2005.jpg
Fotografie2005.jpg (622.75 KiB) Zobrazeno 6383 krát
pepan1234
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 11. čer 2013 23:10:59

Re: 5KČ Je unikátní nebo není

Příspěvekod NUMEcz » pát 21. čer 2013 16:43:01

Zdravím, fotka je bohužel neostrá, ale pokud se dá soudit, je ražba v dolní části mince, méně zřetelná. Důvodů pro vznik může být více, například zanesená raznice v místě značky či nerovnoměrně vyrobené razidlo apod. Nelze však ani vyloučit poškození v oběhu nebo záměrná úprava. Jasněji by v této otázce bylo, kdyby se jednalo o déle neobíhající minci, jako je tomu v tomto případě. Různé drobné odchylky v detailech na nekteré části mincovního obrazu se u různých nominálů nevyskytuje až tak vzácně jak by se mohlo zdát a sběratelsky nejsou většinou ani významné. Rozhodně bych to ale nehodnotil jako nějakou extra vzácnost, ale spíše označil za výrobní zajímavost. O otázce případné ceny nebudu spekulovat, to je vždy o momentálním zájmu trhu a ochotě případných zájemců o kteroukoliv minci zaplatit (pravděpodobně však nebude výrazně vysoká).
Uživatelský avatar
NUMEcz
 
Příspěvky: 153
Registrován: ned 02. pro 2012 12:09:24

Re: 5KČ Je unikátní nebo není

Příspěvekod pepan1234 » pát 21. čer 2013 17:31:42

Děkuji za váš poznatek moc si ho cením. Minci o které píši okem není vidět že by tam byla značka mincovny ale když se kouknu na ni zvětšovacím sklem tak jde nepatrně vidět že se jedná o pětikorunu raženou v Kanadě alespoň podle mé znalosti značek. S toho plyne že do mince byla značka špatně ražena a pokud to tak je jak to že se zatím nenašla za tu dobu žádná této vady a nedělá jí tedy potom tak jedinečnou. Alespoň pro mne tak je a moc by mě zajímala její cena aniž bych jí musel někde nabízet a ověřit si to a tak nevím jak v této problematice ohledně její hodnotě zjistit více než diskuzí. Moc děkuji za příspěvek a doufám že jich bude více.
pepan1234
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 11. čer 2013 23:10:59

Re: 5KČ Je unikátní nebo není

Příspěvekod pepan1234 » pát 21. čer 2013 17:34:48

Mám jen techniku jakou mám a ať dělám co dělám lepší kvalitu jsem zatím nevytvořil ani foťákem ani skenerem nemá někdo radu jak udělat kvalitní obrázek mince aniž bych musel kupovat foťák a podobně. Totiž mince tohoto formátu si zaslouží lepší fotku než jsem zatím pořídil.
pepan1234
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 11. čer 2013 23:10:59


Zpět na Nevím si rady – potřebuji poradit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron